Archive for Новини інклюзії

Навчальний модуль«Організація безбар’єрного освітнього середовища у закладі дошкільної освіти»

Лютий 2025 р.

Навчальний модуль  «Організація безбар’єрного освітнього середовища у закладі дошкільної освіти» (кафедра освітнього лідерства Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, старший викладач кафедри/методист Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Зус А.О.)

 

У рамках Тематичного курсу підвищення кваліфікації директорів закладів дошкільної освіти «Директор закладу дошкільної освіти: порадник, наставник, консультант», організованого кафедрою дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка для директорів закладів дошкільної освіти Шевченківського району, проведений навчальний модуль «Організація безбар’єрного освітнього середовища у закладі дошкільної освіти».

Розглянули:
• процес організації безбар’єрного освітнього середовища у закладі дошкільної освіти;
• міжнародні документи та нормативно-правові акти, що є основою для надання безбар’єрних освітніх послуг;
• Розпорядження Кабінету Міністрів України №366-р від 14 квітня 2021 року «Про схвалення Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/366-2021-%D1%80#Text
• рекомендації щодо організації безбар’єрного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами відповідно до типів порушень https://mon.gov.ua/tag/bezbarernist?&tag=bezbarernist
Дякуємо за активність та співпрацю!

Швейцарсько-український освітній проєкт “DECIDE”

DECIDE – це швейцарсько-український проєкт «Децентралізація для розвитку демократичної освіти». Він спрямований на підтримку реформ в освіті та процесів децентралізації для розвитку в Україні ефективної системи управління освітою.

Освітні програми
Ініціатива «Стаємо сильнішими разом!» спрямована на вчителів, керівників закладів освіти, шкільних психологів, батьків, працівників ІРЦ та асистентів вчителя, працівників органів управління освітою. А головне – вона зорієнтована на кожну українську дитину!
Заняття проводяться на базі закладу освіти у максимально зручний для колективу час.
Заняття за освітньою програмою можуть бути реалізовані як повним циклом навчання (30 годин) так і скороченим – у вигляді методологічного семінару (6 годин).

Детальніше про проєкт: ознайомитись

Замовити в заклад проведення занять можна за телефоном:

+38 (097) 294-08-73 Навчальний відділ Інституту

Безбар’єрний простір: затверджено Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності закладів освіти

На виконання підпункту 1 пункту 27 Плану заходів на 2023 – 2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2023 р. No 372-р, Міністерством розвитку громад та
територій України розроблено Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти для маломобільних груп населення (далі – Методичні рекомендації).
Методичні рекомендації розроблено з метою надання методичної допомоги для власників (балансоутримувачів) будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти щодо створення в закладі освіти безперешкодного середовища, забезпечення рівних можливостей усіх учасників освітнього процесу та відвідувачів.
Даний посібник пропонується використовувати як допоміжний інструмент при визначенні ключових проблем/бар’єрів під час створення в закладі освіти безбар’єрного простору та формування рішень для їх розв’язання/усунення.

Методичні рекомендації розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України:

Завантажити

Робоча зустріч з фахівцями-консультантами ІРЦ міста Києва

6 грудня 2024 р. Ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка було проведено робочу зустріч з фахівцям ІРЦ м. Києва щодо вдосконалення Висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи «Формування висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи як основа для індивідуальної освітньої траєкторії у закладі освіти» . У заході прийняло участь 31 фахівець-консультант з 14-ти ІРЦ м. Києва.

Розглянуто питання змістового наповнення напрямів оцінки (фізичний розвиток, мовленнєвий розвиток, когнітивна сфера, емоційно-вольова сфера) та структурованості відповідного змісту в частині компетенції/потреби/рекомендації.

На основі практичного кейсу удосконалювали практичні навички визначати компетенції дитини (що дитина знає, вміє, які має здібності,  уміння, навички),  її потреби та основі отриманих результатів надавати рекомендації команді психолого-педагогічного супроводу, як з урахуванням потенційних можливостей дитини будувати індивідуальну освітню траєкторію.

Курси підвищення кваліфікації для асистентів вчителів ЗЗСО

Червень – жовтень 2024 р.
Ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти та кафедрою освітнього лідерства Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка організовані курси підвищення кваліфікації для асистентів вчителів, які працюють в інклюзивних класах (5-7 класи) у 2024/2025 н. р. за новим Державним стандартом базової середньої освіти (НУШ).
Курси підвищення кваліфікації для асистентів вчителів проводяться в онлайн та очному форматі у зручний час (після уроків, під час канікул, очно на базі Інституту)
Форма для реєстрації розміщена на сайті Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Інститут післядипломної освіти
Дякуємо слухачам курсів підвищення кваліфікації за довіру та активність!

Жовтень 2024 р. Зустріч з педагогами Печерського ліцею №75 Печерського району міста Києва

Навчальний модуль «Організація інклюзивного навчання у закладі загальної середньої освіти: законодавчі аспекти» від старшої викладачки кафедри освітнього лідерства Інститут післядипломної освіти Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, методиста Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти міста Києва Зус Аліни Олександрівни.
Захід організовано у межах ініціативи Швейцарсько-український проєкт DECIDE «Стаємо сильнішими разом».
Розглянули питання організації інклюзивного навчання, основні законодавчі та організаційні аспекти. Обговорили співпрацю вчителя та асистента вчителя. Визначили роль команди психолого-педагогічного супроводу в організації інклюзивного навчання для учнів з особливими освітніми потребами.
Дякуємо колективу Печерського ліцею №75 Печерського району міста Києва за запрошення!

Вересень-жовтень 2024 р. Зустрічі з педагогами закладів освіти міста Києва.

Вересень-жовтень 2024 р.
Навчальний модуль «Організація інклюзивного навчання у закладі загальної середньої освіти:законодавчий аспект» (старший викладач кафедри освітнього лідерства/методист РЦПІО Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Зус Аліна Олександрівна)
Запрошення від Загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів гімназії міжнародних відносин №323 з поглибленим вивченням англійської мови Дарницького району міста Києва.
Разом з педагогами розглянули питання організації інклюзивного навчання у закладі загальної середньої освіти: основні законодавчі та організаційні аспекти. Роль команди психолого-педагогічного супроводу в організації інклюзивного навчання для учнів з особливими освітніми потребами. Взаємодія закладу освіти з інклюзивно-ресурсним центром. Обговорили питання оцінювання навчальних досягнень учнів з особливими освітніми потребами.
Дякуємо за запрошення та активну позицію щодо реалізації права дитини на освіту!
Кафедра освітнього лідерства Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка https://www.facebook.com/profile.php?id=100063655114191…

Методичні рекомендації щодо запровадження безбар’єрності освітніх послуг

Методичні рекомендації щодо  запровадження безбар’єрності освітніх послуг у закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти (лист МОН України №6/688-24 від 04.09.2024 року)

Квітень-травень 2024 рік. Навчальний модуль «Організація інклюзивного навчання у закладі загальної середньої освіти:законодавчий аспект» та «Команда психолого-педагогічного супроводу учня з особливими освітніми потребами: організаційні аспекти»

Запрошення від спеціалізованої школи №271 з поглибленим вивченням інформаційних технологій та Інклюзивно-ресурсного центру №7 Подільського району міста Києва.

Зус А.О. (старший викладач/методист) разом з педагогами розглянули питання організації інклюзивного навчання у закладі загальної середньої освіти: основні законодавчі та організаційні аспекти. Роль команди психолого-педагогічного супроводу в організації інклюзивного навчання для учнів з особливими освітніми потребами.

Дякуємо педагогічному колективу та інклюзивно-ресурсному центру №7 за активність та бажання співпрацювати.

Кафедра освітнього лідерства Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка https://www.facebook.com/profile.php?id=100063655114191&locale=uk_UA

Інклюзивно-ресурсний центр №7 Подільського району міста Києва https://kyiv7.irc.org.ua/

Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка https://www.facebook.com/profile.php?id=100063864900445&locale=uk_UA

 

Гід в інклюзивному світі — чим корисний Довідник безбар’єрності

Цей довідник розкаже, як говорити з повагою до людей, як писати та звертатися, щоб усе суспільство не створювало штучних бар’єрів та виключень, — пишуть на сайті довідника.

Посібник містить:

словник термінів для правильної назви тих чи інших груп населення;

правила мови;

поради та інструкції українцям, як забезпечити інклюзивний простір тощо.

Завдяки довіднику Ви дізнаєтесь, як:

підтримати дитину в укритті;

впоратися зі стресом;

поводитися з людьми, що мають порушення зору чи слуху;

правильно називати представників ЛГБТІК-спільноти тощо.

Де знайти Довідник безбар’єрності

Посібник доступний у двох версіях:

Друкованій — зі шрифтом Брайля, конгревним тисненням та QR-кодами на переклад українською жестовою мовою.

Електронній — її можна переглянути за посиланням «Довідника безбар’єрності».

У розробці посібника брали участь громадські організації, правозахисники, психологи, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, українські та міжнародні експерти.